Otelimiz Türkiye’nin en seçkin ve prestijli organize sanayi bölgelerini barındıran Dilovası / KOCAELİ bölgesindedir.
Ulaşım kolaylığı bakımından trafik sıkıntısı çekmeden rahatça ulaşılabilir konumdadır.

İMES OSB

İmes OSB

İMES Sanayi Sitesi’nin küçük ve orta ölçekli sanayicilerinin büyük ölçekli olma yolunda en önemli adımlarından Kocaeli Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (İMES OSB), 40 yıllık bir endüstriyel yerleşim tecrübesiyle yaratılmış bir proje. İMES OSB, modern ve sağlam altyapısı, seçkin katılımcı firmalarıyla örnek bir yeni nesil OSB olma yolunda büyümesini sürdürüyor.

GOSB

GOSB (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)

GOSB, yetişmiş insan gücüne ve pazara yakınlığı nedeniyle, kurulduğu günden bugüne her zaman cazibe merkezi olmuştur. GOSB, TEM otoyolunun kuzeyinde, Gebze şehir merkezine 7 km, İstanbul’a 55 km, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 km, Derince Limanı’na ise 34 km uzaklıktadır. GOSB, Türkiye pazarının 2/3’ünü oluşturan Marmara Bölgesi’nin merkezindedir.

GEPOSB

GEPOSB

GEPOSB’ un Gebze’ de kurulmasında denizyolu, karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşımına yakın olması, yetişmiş insan gücünün rahatlıkla bulunabilmesi, hammadde ve yedek parçaya kolay ulaşım gibi nedenlerden dolayı Gebze tercih edilmiştir.

GEPOSB’da ilk sanayi yatırımları 1997 yılında başlamıştır. İlk etapta 5 firma ile başlayan yolculuğumuzda bugün itibariyle faaliyette olan firma sayısı 113’e, inşaat halinde olan firma sayısı 8’e ulaşmış durumdadır. Proje aşamasında olan 10 firma bulunmaktadır.

TOSB

TOSB

TOSB, kamu yararı gerekçesi ile adına kamulaştırma yapabilen veya yaptırabilen bir Özel Hukuk Tüzel Kişiliğine sahip olup, Otomotiv parça sanayicilerinin faaliyet gösterdiği tek Global İhtisas Organize Sanayi Bölgesidir.

Otomotiv; çevre ve kalite standartlarına duyarlılığı yüksek ve bu konularda en disiplinli çalışan sektörlerin başında gelmektedir. Otomotiv parça üreticilerine yönelik bir ihtisas organize sanayi bölgesi olan TOSB, kurumsallaşmanın temelini oluşturan kalite yönetim sistemini TS EN ISO 9001:2000 belgesini alarak hayata geçirmiştir. Aynı zamanda tüm alt yapı yatırımlarında ve her türlü faaliyetinde çevreye saygılı projelendirmeye özel önem vermektedir. Bu amaçla kurulan TOSB Çevre Birimi OSB sınırları içerisindeki her türlü faaliyetin çevreye olan etkilerini değerlendirmekte, denetlemekte ve böylece sahip olduğumuz doğal güzellikleri korumayı hedeflemektedir.

Makinacılar OSB

Makineciler OSB

İstanbul ve yakın çevresinde faaliyet gösteren Makine İmalat ve Sanayicileri ile Makine yan sanayi, Elektrik, Elektronik Sanayini bir alanda toplayarak organize etmek ve Türk Makine Sanayine yeni bir güç yaratmaktır.

Bölgemiz yüksek teknoloji gerektiren sanayi makinelerinin geliştirilmesinde öncülük yaparak on binlerce insanımıza istihdam imkânı yaratacaktır. Yılda yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirilecek olmasının yanında, yerli sanayi makineleri üretimini arttırarak sanayi makineleri ithalatı için ödenen milyarlarca dolarlık maliyetlerin azaltılması ile önemli bir döviz tasarrufu sağlanacaktır.

Projenin hayata geçmesi ile Türkiye sanayileşmesinin önünü açacak ve sanayi makinelerinin gelişmesinde lokomotif görevi görecek olup ülkemiz adına da yüksek katma değer sağlayacaktır.

HEMEN ARAYIN